top of page
DVO_4685_edited.jpg

TRENÉŘI

ZAČLENĚNÍ KVALIFIKOVANÝCH MEZINÁRODNÍ TRENÉRŮ IYSF (ÚROVEŇ A)

Kdo jsou trenéři ÚROVNĚ A:

  • Stávající jógoví mistři světa a stávající trenéři, jejichž sportovci se umístili na 1., 2. a 3. místě na mezinárodní úrovni (kontaktujte nás a získejte kritéria

  • pro připojení trenérů IYSA).

 

  • Trenéři vyškolení IYSA (pokud je jejich národní federace doporučují pro certifikaci na úrovni A).

 

Pokud v zemi není aktivní federace, trenéři jsou vyškoleni a certifikováni na úrovni A přímo IYSA.

 

IYSA připravila novou „třídu jógových sportů a jógových sportovních dovedností“ speciálně navrženou tak, aby přivedla veřejnost, děti a pravidelné

jógové praktiky do regulovaných soutěží IYSF. IYSF vyškolí učitele jógy a trenéry, aby tuto sérii naučili místní komunitu během třítýdenního výcvikového tréninku

pro trenéry/učitele a pošle je zpět do jejich domovských studií jako Ambasadory jógových sportů.

 

Certifikace Mezinárodního trenéra je platná po dobu čtyř let a lze ji na konci období prodloužit. Prodloužení je zpoplatněno částkou 100 USD a může vyžadovat opětovnou certifikaci IYSA.

Každá národní federace by měla disponovat jedním hlavním trenérem, který bude součástí národní komise a který by odborně zaštitoval národní soutěže

a kontroloval dodržování pravidel IYSF.

 ZAČLENĚNÍ KVALIFIKOVANÝCH NÁRODNÍCH TRENÉRŮ IYSF (ÚROVEŇ B)

Národní certifikaci (úroveň B) budou provádět pouze národní federace IYSF, a to hned poté, co budou certifikační programy stanoveny hlavním trenérem národní federace.

ZAČLENĚNÍ KVALIFIKOVANÝCH TRENÉRŮ IYSF LOKÁLNÍ PŘÍSLUŠNOSTI (ÚROVEŇ C)

Trenéři úrovně A budou vyzváni, aby dělali místní akademie jógových sportů schválené IYSF, na kterých budou školit nové národní trenéry úrovně C.

Tito nově vyškolení trenéři úrovně C získají certifikaci buď od dané národní federace, nebo přímo od školitele úrovně A. 

Zdůrazňujeme, že oficiální trenéři úrovně A a B nemohou být oficiálními rozhodčími. Před oficiálními soutěžemi a bezprostředně po nich mohou trenéři vyučovat pouze workshopy pořádané národní, kontinentální nebo mezinárodní federací. 

Aby nedošlo ke střetu zájmů, soukromé jógové podnikání a aktivity s těmito činnostmi spojené nemohou rozhodčí propagovat prostřednictvím žádné federace (mezinárodní, kontinentální či národní). 

bottom of page