top of page

DĚTI

Dětské jógové lekce jsou ideální aktivita pro děti na zlepšení soustředění, koordinace

a fyzické zdatnosti. Dětské lekce jsou určeny pro děti již od 4 let.

 

Lekce je koncipovaná zábavnou formou, kde se děti pod dozorem 2 certifikovaných lektorů učí 22 speciálně přizpůsobeným dětským jógovým polohám (ásanám).

 

Sál pro tento typ lekcí není vytápěn a lekce trvá 60 minut.

 

Cvičíme každou neděli od 16:30 ve studiu BIKRAM YOGA PRAGUE Pankrác.

Rodiče mohou na své děti ve studiu počkat a využít zázemí studia nebo se občerstvit

v juice baru.

Kotva 1

MLÁDEŽ

Pro mládež a děti od 11 let nabízíme YOGA SPORT (sportovní) a YOGA SKILL (dovednostní) lekce. 

logo_typy_lekci_YSC.jpg

Dynamická sportovní lekce  - YOGA SPORT CLASS

Program 41 poloh (60 min) - každý pátek od 11:30 ve Vodičkově ulici

Program 55 poloh (90 min) - každou středu od 18:30 ve Vodičkově ulici

 

Na rozdíl od základní Bikram lekce, která je sérií absolutně terapeutickou, YOGA SPORT CLASS otevírá potenciál každého, kdo jí cvičí. Okamžitě se začnete zlepšovat v základní lekci, protože opustíte zajeté zvyky a objevíte nové možnosti.

 

YOGA SPORT CLASS je vhodná pro každého bez ohledu na jeho zkušenosti.

 

Je oblíbená u našich teenagerů, protože se polohy střídají v dynamickém tempu.

logo_typy_lekci_SKILL.jpg

Dovednostní lekce - SKILL CLASS 

Každý čtvrtek od 16:00 do studia Bikram Yoga Prague Vodičkova.

Každá lekce je zaměřena na jednu ze čtyř dovedností (kyčle, páteř, zdvihy nebo stojky) a skládá se ze zahřívacích cvičení, kondičních drilů a konkrétního nácviku poloh z oficiálního seznamu soutěžních poloh IYSF (prolink na posture guidelines na IYSF)  v rámci všech stupňů obtížnosti.

Metodicky jsou postaveny tak, aby nastavily správné vzorce pohybu a zdokonalily techniku poloh základní i sportovní lekce. 

 

Jsou skvělým doplňkem ostatních sportovních aktivit a ideální prevencí proti zraněním či ostatním chronickým problémům pohybového aparátu.

 

Páteční lekce v jsou zaměřeny na jógové sestavy dětí, které se rozhodly ve sportovní józe soutěžit. 

Kotva 2

PŘÍNOSY JÓGA SPORT/SKILL LEKCÍ PRO MLADÉ SPORTOVCE 

Osvojení si koordinace celého těla.

Pohybové vzorce jógy dokážou zefektivnit dovednosti v ostatních sportech.

Zlepšení síly na základě izometrického posilování a zlepšení rozsahu pohybu spolu s rovnováhu, čímž se zvyšuje celkový výkon a snižuje riziko zranění.

 

Jógové polohy, ve kterých dochází k pravidelnému stlačování a uvolňování svalů, žláz a vnitřních orgánů, pomáhají zlepšit krevní oběh a tím pádem zrychlují dobu zotavení celého organismu po výkonu a také dobu rekonvalescence po zraněních.

Dochází ke zlepšení sebevědomí, soustředění a práce se stresem. Jóga pracuje s nervovým systémem tak, že ho přepíná ze sympatického (aktivního) do parasympatického (klidového) stavu, což dětem umožňuje pracovat na kompenzování zátěže v klidovém režimu. 

 

Sportovní jógové lekce umožňují dynamicky a plynule přecházet z polohy do polohy za použití tahu a tlaku, nikoli švihu či kopu, čímž dochází ke zlepšení stabilizačních systémů.

Sportovní jógové dovednostní lekce se skládají z kondičních zahřívacích cvičení, jógových posilovacích, protahovacích a stabilizačních drilů a výuky jógových poloh, ve kterých se soutěží na mezinárodní světové scéně (pravidla – klikněte ZDE).

WEB_skill_class_skoly 3.jpg
Kotva 3

DOSPĚLÍ

Pro dospělé nabízíme všechny tři typy lekcí. Každý si najde to své. Od terapeutických 90 minut v klasické sekvenci 26 poloh po dynamickou sportovní lekci, kde si sáhnete na dno a posunete limit své praktiky o pěkný kus dál. 

V rámci balíčku lekcí a časových předplatných ve studiích Bikram Yoga Prague, jehož zázemí využíváme, si vyberete hned několika lekcí denně. 

A4_skill_classOK_edited.jpg

 

 

Všechny typy lekcí můžete spolu se svými dětmi navštívit ve studiích Bikram Yogy Prague, která našemu ČSKJ poskytuje zázemí a kvalifikované lektory.

V současné době si můžete vybrat mezi studiem přímo v centru Prahy ve Vodičkově ulici či Prahou 4 na Pankráci.

bottom of page