top of page
sportovni joga do skol.jpg
V dnešní době je přirozená touha dětí po pohybu v rozporu s neaktivním životním stylem, jako je dlouhé sezení
ve třídě, sledování sociálních sítí, hraní her a chatování na mobilu. To vše vede k tomu, že děti se s přibývajícím věkem čím dál méně hýbou a bojují s nadváhou či dokonce obezitou, bolestmi zad, nedostatkem vytrvalosti a síly či psychickými problémy. 

Jsme přesvědčeni, že jóga je efektivní a praktická cesta k lepšímu životu a zdraví a není od věci s její praktikou tedy začít co nejdříve. Máme zkušenost, že vedoucí pracovníci a učitelé o úžasných benefitech jógy mnohdy vědí, i ji často sami praktikují, ale začlenit ji do studijních programů či kurikul lekcí je bohužel prozatím hudba budoucnosti. Proto jsme se rozhodli založit v rámci ČSKJ projekt
Sportovní Jóga do Škol, v rámci kterého bychom Vám rádi nabídli sportovní jógové programy pro děti a mládež, organizované pod záštitou Mezinárodní Sportovní Jógové Federace (IYSF), které jsou vedeny výhradně certifikovanými instruktory MŠMT s několikaletou praxí, kteří absolvovali vzdělávací IYSF program Sportovní jógy.

Našim cílem je nadchnout děti ke komplexní aktivitě – józe, která rozvíjí nejen jejich tělesné (motorické) ale i právě duševní (kognitivní) schopnosti. 

Kromě mnoha jiných benefitů bylo podle nového výzkumu zjištěno, že jógový trénink zlepšuje plasticitu mozku,

což významně zlepšuje schopnost učení se novým dovednostem (Huberman), zlepšuje rovnováhu, funkční mobilitu, uvědomění si vlastního těla i týmovou spolupráci (Polsgrove et a.,2016). 

 

Dle WHO (Světové zdravotnické organizace) je jóga dokonce považována za cenný nástroj ke zvýšení fyzické aktivity

a odolnosti. Školy v tomto procesu mohou dle WHO sehrát zásadní roli začleněním jógy do svých stanov a mimoškolních aktivit a napomoci tak vytvořit zdravé návyky, které vydrží po celý život. 

Vzdělávací programy trvají 45 minut = jednu vyučovací hodinu a jsou vždy přizpůsobeny věkové skupině žáků.

Přímé objednávky programů na: info@cskj.cz nebo telefonicky na 737 807 196.

V našich jógových programech, které jsou vedeny lektory pestrou a zábavnou formou, také klademe důraz na to, aby byly začleněny všechny děti, včetně těch, kteří sport prozatím aktivně nedělají nebo nemají s jógou předešlou zkušenost. 

sportovni joga do skol tisk-1.png
bottom of page