top of page

Sportovní skupina

Český Sportovní klub jógy, pod záštitou Mezinárodní Sportovní Jógové Federace (IYSF), zformoval tzv. SPORTOVNÍ SKUPINU, která dětem a dorostu od 11 let představuje sportovní jógu prostřednictvím dovednostních lekcí, které probíhají každý čtvrtek jako volnočasová aktivita od 16 h. Dospělí cvičí s dětmi, rodiče mohou tyto lekce navštěvovat spolu se svými dětmi. 

Ideální volnočasový kroužek pro děti od 11 let

200219_BYP-5418_bw.jpg

Co je to sportovní jóga?

Na rozdíl od tradičního filosofického pojetí, sportovní jóga je sportovní disciplínou, ve které se na základě přesně sepsaných pravidel soutěží již desítky let v Indii i na západě. Sportovní jóga je od letošního roku uznaná jako sportovní disciplína ministerstvem Sportu v Indii. 

 

Jóga a sport mají stejné cíle: zlepšovat fyzickou i psychickou úroveň sportovce, mají bavit a řídí se etickými principy, které člověka kultivují.

 

Tato disciplína jógy je zaměřena na osvojení přesného provedení jednotlivých poloh (asán). Díky přípravným cvičením a drilům si děti a mládež zlepší návyky správného držení těla, kondici, techniku dechu, psychickou odolnost, zvednou si tepovou frekvenci, učí se koncentraci a vytrvalosti.

Co je to dovednostní (SKILL) lekce?

Každá konkrétní dovednostní lekce se skládá ze zahřívacích cvičení, kondičních drilů a nácviku konkrétních poloh z oficiálního seznamu soutěžních poloh IYSF a jejich variací různých obtížností. Každá lekce je zaměřena na jeden ze čtyř typů dovedností - kyčle, páteř, zdvihy a stojky. 

Kdy a kde sportovní skupina trénuje?

Studio Bikram Yoga Prague ve Vodičkově ulici na Praze 1.

Každý čtvrtek od 16:00 (60 MIN) ve vyhřátém sále.

Cena pro mládež:

Půlroční neomezené členství: 6 000 Kč

Jednotlivé lekce: 250 Kč/lekci

Kdo vede dovednostní lekce?

Lekce jsou vedeny pouze certifikovanými instruktory jógy s několikaletou praxí, kteří absolvovali vzdělávací program sportovních a dovednostních lekcí akreditovaný IYSF.

Jak se do sportovní skupiny přihlásit?

Přijít můžete na jakoukoli dovednostní lekci:

čtvrtek od 16:00 do studia Bikram Yoga Prague Vodičkova.

 

Další možné lekce, které můžete spolu s vašimi dětmi navštívit, jsou sportovní lekce:

60 minut: pátek od 11:30 ve Vodičkově ulici

90 minut: každou středu od 19:30 ve Vodičkově ulici

 

Další základní lekce (90 min) najdete v ROZVRHU ZDE.

Doražte, prosím, s předstihem 30 minut před začátkem lekce, abychom měli čas na vyplnění přihlášky a registračního formuláře.

WEB_skill_class_skoly 1.jpg
WEB_skill_class_skoly 2.jpg
WEB_skill_class_skoly 3.jpg
bottom of page